Hunneberg

Fredagen den 18 oktober åkte sex av klubbens medlemmar till Hunneberg för att fotografera. Första anhalten blev Byklevsfallet där det efter senaste tidens regnande fanns mycket vatten. När fallet fotograferats blev det fika vid Eldmörjan samt även lite fotografering vid sjön, medan det började att regna. I hopp om att regnet skulle upphöra fortsatte resan till Västra Tunhem och kalkstensgrottorna. Tyvärr blev det inget uppehåll, men ändå en del fotografering vid grottorna.

Här finns bilder…

Byklevsfallet, Hunneberg – Foto Annika Sallander
Byklevsfallet, Hunneberg – Foto Berit Gusteus
Byklevsfallet, Hunneberg – Foto Bengt Olsson
Byklevsfallet, Hunneberg – Foto Eva Bagge Johansson
Kalkstensgrotta, Västra Tunhem – Foto Ewa Ottosson

 

 

 

 

 

 

 

 

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.