Dalslandsmästerskap 2022

Söndag den 23 oktober kommer resultatet av Dalslandsmästerskapet 2022 att presenteras. Vi träffas på Dalslands folkögskola klockan 16.00. Före resultat och prisutdelning får vi ett föredrag av fotograf Tommy Söderlund från Visby.

Tommy kommer att berätta om sitt eget bildberättande som finns i flera böcker och Pa Seidu Um där hans devis är «Jag vill locka dej att se, beröras och berikas. För att lyckas måste jag våga visa mej»

Tommy seen so clearly by Florence Montmare, 2022

http://www.paseiduum.se/work

Efter presentationen redovisas resultat av Dalslandsmästerskapet 2022 samt prisutdelning. Bilder som skall detaga skall skickas in enligt den lokala klubbens instruktioner och vara Färgelanda Fotoklubb tillhanda senast 1 oktober.

Varmt välkomna, Fika finns.

1 svar på “Dalslandsmästerskap 2022”

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.