Dalslandsmästerskapen

vinnare

Söndagen den 15 november träffades medlemmar från tre av Dalslands fotoklubbar för att får reda på resultatet från tävlingen. Gotlands fotoklubb hade varit jury. Eftermiddagen började med att samtliga bidrag visades och därefter bjöd Mellerudsklubben på gott kaffe. Efter kaffe var det prisutdelning och aktuell information från de olika klubbarna.

Fyra platser till klubbens medlemmar av de tio första i Dalslandsmästerskapet 2015. Vinnande fotograf kom från från Mellerud. Till de fem främsta delades det ut priser i form av fina fotoböcker.

Klubbens tävlande bidrag hittar du under klubbens album.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.