Åmåls FotoFest

fotofest2 fotofest

Tio av klubbens medlemmar deltar, som en del av samarbetet mellan fotoklubbar i Dalsland, på Åmåls Fotofest. Klubbens bilder visas tillsammans med de andra klubbarna i Kulturmagasinet. Utöver den gamla kyrkan så används också flera av Åmåls andra utställningslokaler för att presentera deltagande fotografer och deras bilder.

Det är stor variation på de bilder som visas, med en mängd riktigt spännande kompositioner och motiv. Det ger en fin inspiration att vandra runt bland bilderna i de olika lokalerna. Passa på att besöka under denna vecka då utställningen bara håller på fram till den 9:e maj.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.